Mladomanželská pôžička

Manželská pôžička je typ pôžičky pre ľudí do 35 rokov s nižšími príjmami. Podmienkou poskytnutia takejto pôžičky pre mladomanželov (úver je označovaný aj ako novomanželská pôžička) je uzatvorenie manželstva. Ide o spotrebné úvery do maximálnej hodnoty 10000 EUR. Mladomanželia tak budú môcť ušetriť až 4,5%, kde 3% zníži štát a 1,5% odpustí banka.

Takto môžu manželia ušetriť aj niekoľko tisíc eur oproti bežnému spotrebnému úveru.Spoločný príjem manželov ale nemôže prekročiť 2,6-násobok priemernej mesačnej hrubej mzdy na Slovensku. Novomanželská pôžička je teda dobrým variantom finančnej pomoci pre začínajúce rodiny. Podobným produktom sú hypotéky pre mladých.

Čo vyžadujú manželské pôžičky

  • mladomanželská pôžička vyžaduje uzatvorenie manželstva: ktoré môže trvať najviac dva roky ku dňu podania žiadosti (v prípade, ak sú manželia zosobášení dlhšie ako dva roky, nárok automaticky zaniká)
  • obaja mladomanželia nesmú prekročiť vekovú hranicu 35 rokov, ak  jeden z manželov mal 36 a viac rokov – nárok zaniká
  • spoločný priemerný mesačný príjem oboch manželov za predchádzajúci kalendárny rok je najviac 2,6 násobkom priemernej mesačnej mzdy v predposlednom ukončenom kalendárnom štvrťroku pred podaním žiadosti

Použité výrazy: mladomanželská pôžička, pôžička pre ľudí do 35 rokov, nižšie príjmy, podmienky poskytnutia, mladomanželia, uzatvorenie manželstva, spotrebný úver, maximálna hodnota 10 000 €, banka, bežný spotrebný úver, spoločný príjem, priemerná mesačná hrubá mzda, novomanželská pôžička, finančná pomoc, začínajúca rodina, hypotéka pre mladých, žiadosť, mladomanzelska pozicka, pozicka pre ludi do 35 rokov, nizsie prijmy, mladomanzelia, uzatvorenie manzelstva, spotrebny uver, maximalna hodnota, bezny spotrebny uver, spolocny prijem, priemerna mesacna hruba mzda, novomanzelska pozicka, financna pomoc, zacinajuca rodina, hypoteka pre mladych, ziadost


- - -
Na tejto stránke sa nachádzajú ochranné známky spoločností (logá), ktoré sú použité vo výlučne informačnom kontexte. Na stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. Niektoré finančné a percentuálne hodnoty môžu byť neaktuálne, prosím, overte si ich na oficiálnych stránkach poskytovateľov. Inzeráty pôžičiek prechádzajú kontrolou administrátorov, schválenie negarantujeme. Vymedzujeme si právo upraviť inzerát v prípade chybného znenia.


Copyright © 2019 - AZ Pôžičky.sk - Internetová stránka o pôžičkách a úveroch