Úver na bývanie / pôžička na bývanie

Úvery na bývanie sú primárne účelovými pôžičkami, ktoré sú podmienené použitím na rekonštrukciu, modernizáciu bývania, zateplenie domu alebo na nákup zariadenia. Takéto úvery dosahujú hodnotu až niekoľkých tisíc eur. Zvyčajne poskytnutie takéhoto úveru býva podmienené ručiteľom alebo ručením iným spôsobom. 

Pôžička na bývanie slúži na rekonštrukciu domu či bytu, nejedná sa o hypotekárny úver. Pôžičkové spoločnosti ale aj bankové subjekty je ponúkajú prevažne od 2 000 do 33 000 eur s dobou splácania od 2 do 15 rokov. Môžete ju získať aj bez založenia nehnuteľnosti, dokladovania účelu ale aj bez ručiteľa.

Splátky sú spravidla rovnaké po celú dĺžku splatnosti pôžičky. Výška splátok je ovplyvnená výškou požičanej sumy a dobou, po ktorú sa rozhodnete úver splácať. Takáto pôžička spája do jedného hypotéku a spotrebný úver. Úrokové sadzby pre úver na bývanie sa pohybujú od 7,5%.

Pôžičku môže získať každý človek od 18 rokov s trvalým pobytom na území SR. Väčšinou sa vyžaduje, aby bol zamestnaný minimálne 3 mesiace, ak je živnostník, tak aby podnikal minimálne dva roky.

Použité výrazy: úver na bývanie, účelové pôžičky, rekonštrukcia, modernizácia bývania, zateplenie domu, nákup zariadenia, ručiteľ, ručenie iným spôsobom, splátky, splatnosť pôžičky, výška splátky, výška požičanej sumy, splatenie úveru, hypotéka, spotrebný úver, úrokové sadzby, uver na byvanie, ucelove pozicky, rekonstrukcia, modernizacia byvania, nakup zariadenia, rucitel, rucenie inym sposobom, splatky, splatnost pozicky, vyska splatky, vyska pozicanej sumy, splatenie uveru, hypoteka, spotrebny uver, urokove sadzby, pôžička na bývanie, pozicka na byvanie


- - -
Na tejto stránke sa nachádzajú ochranné známky spoločností (logá), ktoré sú použité vo výlučne informačnom kontexte. Na stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. Niektoré finančné a percentuálne hodnoty môžu byť neaktuálne, prosím, overte si ich na oficiálnych stránkach poskytovateľov. Inzeráty pôžičiek prechádzajú kontrolou administrátorov, schválenie negarantujeme. Vymedzujeme si právo upraviť inzerát v prípade chybného znenia.


Copyright © 2019 - AZ Pôžičky.sk - Internetová stránka o pôžičkách a úveroch